Tady mám svý lidi. Tady bojuju. Tady lítám s velrybou. Tady zachraňuju svět.
Tady jsem ponožkově neviditelná. Tady se znám s vlídným muzikantem.

koncertní závody

13. října 2010 v 17:34 | spáč |  za zavřenýma očima
Můj milý Šíleníčku,

Zdálo se mi zdálo zvláštních věcí. Z notesu: chobotnice, česky zpívající linkini, most, stage, VIP. Bylo to zas zvláštní a zas se mi chvílema chtělo z těch nelogických nesouvislostí smát.

Spáč, jako když do vody hodí. Někdo mě tedy hodil do vody a jakmile se kolem mého zorného pole rozptýlily všechny třpytící se bublinky, tak se mi naskytl pohled na hlubinu lesního jezírka. Asi nepotřebuji dýchat. Všechno je šedo béžové, na okrajích tmavnoucí a rozostřující se. Stávám v jedné vyděšené pozici na jednom místě, pokud se tedy v tak nerozličném prostředí dá pohyb kamkoliv sledovat. Míhá se mi před očima blýsknutí se čehosi. Prudce se otáčím podvodním gestem a před očima mi vodně levituje fialová chobotnice. Machájíc kolem sebe klidně a smířlivě svýma chapadlama, na jejichž koncích jsou vzhledem k fialovosti celého objektu nesympaticky růžové přísavky. Je obrovská a děsivá neboť v rozporu s mými znalostmi anatomie chobotnic má tahle zrádně a šelmovitě se křivící čelisti, z nichž ční do prostoru několik silných a na pohled ostrých zubů. Odkudsi se vodním způsobem přivalili Mike s Chesterem (členové mojí oblíbené kapely) a za doprovodu svojí hudby v český text (který zněl v češtině okouzlujícně silně) se vrhli na onu hříčku snové přírody s argumentem: "No a, že je silnější, za náma sou kámoši" Chvíli jsem koukala a přemýšlela o mateřském zákroku, nařídit oběma bláznům okamžitě zmizet a neblbnout tady, ale když v soundtracku mého snu zaszněla česká verze Numb, neudržela jsem se a vrhla se do inkoustuplné pranice, která víc než boj o život připomínala dvě škládlící se šťěňátka.

střih

Běhám od stánku ke stánku, odmítám nabídky starých dam ručně pletené kopačky jamajských barev za nízkou cenu a sháním místo ve VIP zóně na velmi fajnovou akci plnou hudby a ozumných lidí. Nade mnou se klene most učený pouze pro kamiony a bruslaře a kolem mě se motají bedňáci s úmyslem sestavit zvukovou aparaturu, která by zbořila naše městečko. Je to sranda, ale já se chci smát v tom VIP salónku po boku velkých lidí. Probouzím se s vědomím, že jsem asi nakonec ráda členem bedňácké vrstvy a naslouchajících kolemjdoucích.

z oblaku rvoucích se myšlenek, Tvůj Spáč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama