Tady mám svý lidi. Tady bojuju. Tady lítám s velrybou. Tady zachraňuju svět.
Tady jsem ponožkově neviditelná. Tady se znám s vlídným muzikantem.

převaděči a nadlogici

10. února 2011 v 14:52 | spáč |  za zavřenýma očima
Můj milý Šíleníčku, 

přepisuji dnes další poznámku. Nebot ihned po zapsání si snu se ho moje myšlenkoví dál nezabývalo a tak mám ted jen tohle: Převaděči a nadlogici v nemocnici

Byli jsme druh. Něco víc, a k sobě navzájem v nedůvěře k vzájemný jinosti a konečně i v poctivý plachosti. Vyjednávali jsme příměří a vyprávěli si navzájem o našich "klanech". Jeho významu i historii. Bylo to krásný. My - převaděči - jsme tady ve špitále znamenali něco jako převozník na jezeře. Když už byl někdo unavený svou nemocí, v poslední horečce zavolal nás a my mu nějak pomohli. Oni - nadlogici - byli moudré bytosti, které byli stejně jako my jiní než lidé. Nikdo je nechápal, jak moc byli chytří. A pro svou jedinečnou kulturu jim nikdo nerozumněl. My (pro normální lidi neviditelní jsem to chápali a tak naše seznamování proběhlo v pochopení a samozřejmosti.

střih

Toulání se po chodbách nemocnice.

střih

Zavolal mi Druhý na telefonní číslo, o kterém jsem ani nevěděla že ho mám. A za skleněnou stěnou na toho telefonujícího pršelo. Viděli jsme na sebe a já mu slíbila další setkání.

střih

Pak tam bylo velké množství schodů a moje ponožková neviditelnost. Běhala jsem tak po chodbách toho špitálu a občas jsem si nebyla jistá, jestli jsem úplně tak neviditelná. Kovová konstrukce kolem výtahu byla natřená červenou barvou. Občas mi to uklouzlo, ale jakžto v nejpohodlnějším kompletu (ponožkách a džínách s mikinou) mě jediná bolest nezastavila v lítání nahoru a dolů a zkoušení, jak moc jsem pro koho neviditelná.

střih

A pak ta cesta šíleným autobusem ze starozejícího Smíchovského nádraží. Tam bylo sépiovo, cestou domů pak hvězdná noc.

v ponožkách a neviditelná, Tvůj Spáč
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama